Republica Moldova, la 36 de ani de suveranitate: "Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată"

Republica Moldova, la 36 de ani de suveranitate: "Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată"

Lupta pentru suveranitate, începută în urmă cu 36 de ani, continuă astăzi prin integrarea europeană, a declarat marţi preşedinta Maia Sandu, cu ocazia marcării a 36 de ani de la adoptarea Declaraţiei de Suveranitate a Republicii Moldova, subliniind c...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro