Despăgubiri suplimentare de 1,7 milioane lei pentru consumatorii români în urma concilierilor

Despăgubiri suplimentare de 1,7 milioane lei pentru consumatorii români în urma concilierilor

Consumatorii au primit aproximativ 1,7 milioane de lei în plus în 2024, ca urmare a procedurilor de conciliere realizate de SAL-Fin (Entitatea de Soluţionare Alternativă a Litigiilor în Domeniul Financiar non-bancar) din cadrul Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF). Cea mai mare sumă obținută suplimentar de un consumator prin intermediul SAL-Fin a fost de 332.715 lei, […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera