Muncitori români, exploatați ca sclavi în Germania: forțați de un alt român să muncească 13 ore pe zi și închiși în fabrică

Muncitori români, exploatați ca sclavi în Germania: forțați de un alt român să muncească 13 ore pe zi și închiși în fabrică

Mai mulți muncitori români au fost ținuți în condiții inumane și obligați să lucreze câte 13 ore pe zi pe un șantier din Germania, fără pauze și cu acces limitat la hrană. După terminarea programului, erau închiși cu lacăt în încăperi dintr-o hală industrială. Cel acuzat de această exploatare brutală este tot un cetățean român, […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera