Un șofer român de TIR a murit carbonizat în cabină, după ce a lovit un camion unguresc apărut brusc în fața sa, pe toată lățimea autostrăzii, în Cehia

Un șofer român de TIR a murit carbonizat în cabină, după ce a lovit un camion unguresc apărut brusc în fața sa, pe toată lățimea autostrăzii, în Cehia

Doi șoferi de camion și-au pierdut viața sâmbătă dimineață într-un accident absolut teribil petrecut pe autostrada D2 din Cehia, în apropierea localității Blučina (lângă Brno). În evenimentul rutier au fost implicate două ansambluri rutiere: unul înmatriculat în Ungaria și unul din România. Din nefericire, în urma impactului devastator, ambele vehicule au fost înghițite instantaneu de […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea