Un șofer român de TIR a plătit amenzi de 21.840,99 de euro, pe loc, cu cardul, ca să fie lăsat să circule prin Cehia

Un șofer român de TIR a plătit amenzi de 21.840,99 de euro, pe loc, cu cardul, ca să fie lăsat să circule prin Cehia

Vameșii cehi din regiunea Nový Jičín au înregistrat un succes major în lupta cu transportatorii care ignoră sancțiunile rutiere. Marți, 9 iunie, aceștia au reușit să intercepteze în trafic un camion aparținând unei firme din România, care acumulase amenzi neplătite în valoare totală de 527.000 de coroane cehe (21.840,99 de euro). Încolțit de autorități, șoferul […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea