Obiectele pe care nu trebuie să le lași în mașină pe timp de caniculă

Obiectele pe care nu trebuie să le lași în mașină pe timp de caniculă

Vara, pe timpul caniculei, mașinile pot deveni adevărate „saune”. În acest context, este esențial să fim mai vigilenți cu lucrurile pe care le lăsăm în interiorul acestora, avertizează cotidianul maghiar Blikk. Anumite obiecte de uz zilnic pot deveni inutilizabile sau chiar periculoase La temperaturi mari, anumite obiecte de uz zilnic pot deveni inutilizabile sau chiar […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea