Iranul denunță „disperarea” lui Trump în plin scandal diplomatic la discuțiile din Elveția

Iranul denunță „disperarea” lui Trump în plin scandal diplomatic la discuțiile din Elveția

Tensiunile geopolitice dintre Washington și Teheran au atins un nou punct critic în timpul negocierilor diplomatice care se desfășoară în Elveția. Negociatorul-șef al Iranului, Mohammad Bagher Ghalibaf, a denunțat public „disperarea” Statelor Unite, după ce președintele american Donald Trump a lansat o amenințare directă la adresa delegației iraniene. „Dacă amenințările lor ar fi funcționat, nu […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea