Bianca Mei-Roşu e campioană europeană U21 la tenis de masă. Sportiva română a obţinut şi argintul la dublu

Bianca Mei-Roşu e campioană europeană U21 la tenis de masă. Sportiva română a obţinut şi argintul la dublu

Bianca Mei-Roşu a devenit, duminică, noua regină a Europei la categoria sub 21 de ani, după un turneu de simplu feminin pe care l-a dominat categoric. Românca a demonstrat o formă sportivă excepțională încă din primele faze ale competiției. În prima fază a grupelor a defilat cu trei victorii de 3-0, menținându-și imunitatea și în […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea