Doi români au mers prin Los Angeles cu taxiul fără șofer si au plătit de trei ori mai puțin ca la Uber

Doi români au mers prin Los Angeles cu taxiul fără șofer si au plătit de trei ori mai puțin ca la Uber

Aflați în Statele Unite ale Americii pentru a transmite de la Campionatul Mondial de Fotbal 2026, jurnaliștii Ionuț Iordache și Sergiu Alexandru de la Gazeta Sporturilor au fost protagoniștii unei experiențe desprinse din romanele SF pe străzile din Los Angeles. Confruntați cu prețurile mari ale firmelor de ride-sharing de după un meci, aceștia au testat […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea