Ce s-a întâmplat cu clienții PPC care au primit energie la 0 lei/kWh în anumite intervale orare: economii de 61.000 lei

Ce s-a întâmplat cu clienții PPC care au primit energie la 0 lei/kWh în anumite intervale orare: economii de 61.000 lei

Românii care au fost înscriși în programul pilot „Energie Electrică Activă Zero” al PPC Energie și-au modificat semnificativ obiceiurile de consum, arată primele date transmise de furnizorul de electricitate, potrivit publicației e-nergia.ro. În cadrul acestui program, energia electrică este oferită gratuit în anumite intervale orare, iar consumul în aceste perioade a crescut cu 28,6% față […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea