Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcție. Cine l-ar putea înlocui la șefia Guvernului

Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcție. Cine l-ar putea înlocui la șefia Guvernului

Keir Starmer a anunțat că va demisiona din funcția de prim-ministru al Marii Britanii, relatează BBC. Fostul primar al orașului Manchester, Andy Burnham este considerat principalul favorit pentru preluarea funcției. UPDATE 11.40 – Premierul britanic Keir Starmer a anunţat luni că va demisiona din funcţia de şef al guvernului şi a promis că va face […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea