George Simion nu a mai așteptat rezultatul final al votului, după ce și-a scos parlamentarii din sala: „Guvernul Veștea/Nicușor a picat”

Liderul AUR, George Simion, a publicat luni seară pe Facebook un mesaj în timp ce în plenul reunit al Parlamentului a început votul de învestire a Guvernului Veștea.  „Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot”, a scris George Simion pe Facebook.  Anterior, în plen, George Simion, extrem de surescitat, a avut un discurs scurt, în care …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews