Kelemen Hunor, felicitări pentru George Simion de la tribuna Parlamentului. „Există un singur om care astăzi a câştigat. Nu este în sală, dar talentul trebuie recunoscut. Felicitări, George Simion, ai dat şah şi mat!”

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veştea, că există un singur om care astăzi a câştigat iar talentul trebuie recunoscut. Liderul UDMR a spus, îngrijorat, că se termină o epocă: ”Felicitări, George Simion, ai dat şah şi mat!”, a transmis liderul UDMR. ”Astăzi se …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews