George Simion, gestul decisiv în privința guvernului Veștea: Parlamentarii AUR au ieșit din sală la votul de învestire

Liderul AUR, George Simion, a anunțat luni, în plenul reunit al Parlamentului, înaintea votului de învestire a Cabinetului Veștea, că nu va cere niciunui coleg să voteze în vreun fel, dar că el și cei care „nu trădează” cauza AUR vor ieși din sală, echivalent cu a nu vota Guvernul Veștea. „Nu voi obliga niciun …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews