Verdictul crunt al căpitanului Stanciu: „Am pierdut orice șansă”

Verdictul crunt al căpitanului Stanciu: „Am pierdut orice șansă”

Nicolae Stanciu (32 de ani), căpitanul naționalei, a dat vestea pe care românii nu voiau să o audă: „tricolorii” au pierdut orice șansă de a se mai califica direct la Campionatul Mondial din 2026. Cu 3 meciuri rămase din grupă, România e pe 3, cu 7 puncte, la 5 în spatele Austriei și Bosniei. Austriecii au jucat doar 4 meciuri. Stanciu a recunoscut că România a pierdut orice șansă de a merge la Mondial prin intermediul grupei de calificare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor