Umilirea campioanei României în povestea vizelor

Umilirea campioanei României în povestea vizelor

Acum 16 ani, am fost să comentez meciul din Europa League dintre Sheriff Tiraspol și Steaua, că așa o consideră UEFA pe FCSB dacă îi atribuie Cupa Campionilor. Și am ajuns la intrarea în așa-zisa Republică Transnistreană. Pe șoseaua dintre Chișinău și Tiraspol, separatiștii au instituit un punct de control vamal, ca la intrarea într-o altă țară. Eram echipă mare, numeroasă pentru că noi asiguram și producția TV. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor