„Mi-a fost greu să las totul în urmă” » Confesiunile brazilianului de la Nottingham: „Asta e cea mai mare și cea mai bună ligă din lume!”

„Mi-a fost greu să las totul în urmă” » Confesiunile brazilianului de la Nottingham: „Asta e cea mai mare și cea mai bună ligă din lume!”

Nottingham Forest a început cu dreptul noul sezon de Premier League, impunându-se cu 3-1 în meciul contra lui Brentford, iar acum se pregătește de duelul cu Crystal Palace, programat pe 28 august, de la ora 16:00. Într-un interviul, fundașul brazilian al lui Nottingham, Morato (24 de ani), vorbește despre fotbalul din Anglia, despre perioada petrecută la Benfica și despre cât de greu i-a fost să-și părăsească Brazilia natală pentru a juca în Europa. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor