Tweet-ul Barcelonei care i-a enervat pe fanii lui Real: „E o lipsă de respect!”

Tweet-ul Barcelonei care i-a enervat pe fanii lui Real: „E o lipsă de respect!”

Barcelona a învins-o pe Celta Vigo cu 4-3, sâmbătă, în LaLiga, dar a tremurat serios pentru victorie. Echipa lui Hansi Flick a deschis scorul în duelul cu Celta, de pe Montjuic, însă a ajuns să fie condusă cu 3-1, în minutul 62! A urmat un asalt furibund al porții lui Guaita, cu golurile lui Dani Olmo (64), Raphinha (68) și din nou Raphinha, din penalty, în minutul 90+8! O remontada spectaculoasă, de care clubul blaugrana a profitat pentru a-și „înțepa” marea rivală ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor