Timbre speciale dedicate medaliaților români la Jocurile Paralimpice de la Paris

Timbre speciale dedicate medaliaților români la Jocurile Paralimpice de la Paris

Romfilatelia a introdus în circulație astăzi, 19 septembrie 2024, emisiunea de mărci poștale dedicată celor doi medaliați ai României la Jocurile Paralimpice de la Paris. Alexandru Bologa și Camelia Ciripan au adus României două medalii la Jocurile Paralimpice de la Paris. Primul a obținut aurul în proba de judo, categoria 73 kilograme. Camelia a luat bronzul la tenis de masă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor