Fiul lui Marius Urzică, aur la Campionatele Balcanice de gimnastică

Fiul lui Marius Urzică, aur la Campionatele Balcanice de gimnastică

Alexandru Urzică, fiul fostului gimnast Marius Urzică, a câștigat medalia de aur la individual compus, la Campionatele Balcanice. Alexandru Urzică, legitimat la CS Dinamo, a început în forță Campionatele Balcanice de gimnastică artistică. A reușit un punctaj de 12.766 la sol și de 12.366 la cal cu mânere. Fiul lui Marius Urzică, campion balcanic „Alexandru Urzică, imbatabil la Campionatele Balcanice de gimnastică artistică pe categorii de vârstă de la Sofia. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor