Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Patrick Olsen (30 de ani), mijlocașul ofensiv adus de Dinamo în mercato estival, a oferit o primă impresie despre România, la două săptămâni după ce a ajuns în Superliga. Olsen a semnat la începutul lunii septembrie cu Dinamo și a impresionat la debutul în Liga 1, în victoria „câinilor” cu Unirea Slobozia, scor 1-0. Danezul a început ușor-ușor să se adapteze în București și s-a declarat surprins de ce a găsit în Capitală. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor