Surpriză imensă în handbalul masculin! Campioana Dinamo a fost învinsă în runda secundă

Surpriză imensă în handbalul masculin! Campioana Dinamo a fost învinsă în runda secundă

ACS HC Buzău a învins-o pe campioana Dinamo, scor 32-31, în runda secundă a sezonului 2025/2026 din „Liga Zimbrilor”. Dinamo, campioana ultimelor 9 ediții de campionat în handbalul masculin, pornea mare favorită la Buzău. Meciul a început conform așteptărilor, Langaro a marcat 3 goluri în primele 5 minute și bucureștenii preluau conducerea. Au fost constant în avantaj în prima parte, la pauză conducând cu 18-17. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor