Simona Halep și-a setat prioritățile pentru 2017: "Asta e mult mai important pentru mine"""

Simona Halep (4 WTA) a vorbit despre obiectivul pe care și l-a setat pentru 2017. Jucătoarea română spune că obținerea unui titlu de Mare Șlem în anul care urmează primează în fața poziției din clasament. "Nu este o presiune pe ce loc termin, dar este foarte plăcut faptul că am terminat în top 5 trei ani la rând, nu pot să zic că nu contează. Contează numai pentru împlinirea mea sufletească, din punct de vedere al performanțelor. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor