Prima reacție după victoria cu Ungaria: "Putem visa frumos!"""

România a învins naționala de handbal feminin a Ungariei, scor 29-21, la primul meci din grupa principală a Campionatului European din Suedia. Alexandru Dedu, președintele FR Handbal, spune că ar trebui să visăm la o medalie de la actuala națională a României. "Trebuie să ne felicităm noi toți pentru această victorie pentru că unguroaicele au jucat cu România, adică cu noi toți. Mi-a plăcut că am avut public foarte vizibil. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor