Presa italiană n-are milă de azzurri: „Măturați de nemți! Italia, ce faci?!”

Presa italiană n-are milă de azzurri: „Măturați de nemți! Italia, ce faci?!”

Jurnaliștii italieni s-au năpustit asupra Squadrei Azzurra după eliminarea suferită în „sferturile” Ligii Națiunilor, în fața Germaniei (3-3, după 1-2 în tur). Presa din Italia acuză în special prestația dezastruoasă a azzurrilor în prima repriză a returului de la Dortmund, încheiat 3-3. Și mai ales pasivitatea cu care jucătorii lui Luciano Spalletti au tratat cornerul din care Germania a marcat golul de 2-0, o scenă fără precedent pe marile stadioane ale lumii. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor