Pe urmele lui Istvan Kovacs » Un arbitru central în vârstă de 26 de ani debutează în Superliga

Pe urmele lui Istvan Kovacs » Un arbitru central în vârstă de 26 de ani debutează în Superliga

Partida de astăzi dintre Gloria Buzău și UTA, din etapa a 29-a a Superligii, prilejuiește debutul unui arbitru în vârstă de doar 26 de ani la prima ligă. Este vorba de ieșeanul Gabriel Mihuleac. Mihuleac va oficia alături de Ovidiu Artene (Vaslui) și Ionuț Marius Bobe (București) și va fi ajutat din camera VAR de Marcel Bîrsan și Bogdan Dumitrache. Arbitrii disputei de la Buzău vor fi observați de fostul „ecuson FIFA” Augustus Constantin. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor