Gyor, marea favorită la câștigarea Ligii Campionilor la handbal feminin, a pierdut primul trofeu al sezonului! Învinsă în finala Cupei Ungariei

Gyor, marea favorită la câștigarea Ligii Campionilor la handbal feminin, a pierdut primul trofeu al sezonului! Învinsă în finala Cupei Ungariei

Gyor, una dintre cele mai puternice echipe din handbalul feminin, pretendentă la câștigarea Ligii Campionilor, a cedat primul trofeu al sezonului, Cupa Ungariei, după un meci absolut uluitor cu Ferencvaros, o revenire fabuloasă și dramatism până la final, totul fiind decis la loviturile de 7 metri. Ferencvaros a fost adversara celor de la Gyor în meciul cu trofeul pe masă, câștigat după executarea loviturilor de departajare, scorul fiind egal, 23-23, după primele 60 de minute. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor