Nicolae Stanciu își face „mea culpa”, după România - Bosnia: „Ar fi culmea să dăm vina pe arbitraj”

Nicolae Stanciu își face „mea culpa”, după România - Bosnia: „Ar fi culmea să dăm vina pe arbitraj”

Nicolae Stanciu, 31 ani, căpitanul primei reprezentative, s-a prezentat extrem de descumpănit la zona mixtă, imediat după România - Bosnia 0-1. Își prezintă scuzele suporterilor prezenți în tribunele Arenei Naționale și nu numai. Pune eșecul pe seama naivității, atât la golul primit, cât și la ocaziile ratate de „tricolori”, însă transmite încredere în forța grupului pentru partidele rămase din campania de calificare pentru Campionatul Mondial din 2026. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor