Mutare de ultimă oră la Dinamo » Titularul a semnat pe 3 ani și jumătate

Mutare de ultimă oră la Dinamo » Titularul a semnat pe 3 ani și jumătate

Dinamo a anunțat azi că i-a prelungit contractul portarului Alexandru Roșca (21 de ani). Acesta a semnat o nouă înțelegere, pentru trei ani și jumătate. Venit în vară, de la CSC Șelimbăr, Alexandru Roșca a devenit titular la Dinamo după accidentarea lui Golubovic, având 13 partide la rând în poarta „câinilor”. Evoluțiile goalkeeper-ului din Iași i-au încântat pe conducători, care au decis să-i prelungească înțelegerea. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor