Mircea Rednic, nemulțumit de faptul că UTA nu poate juca pe stadionul din Arad: „Trebuie să fim cu bagajele în mașină”

Mircea Rednic, nemulțumit de faptul că UTA nu poate juca pe stadionul din Arad: „Trebuie să fim cu bagajele în mașină”

Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul de la UTA Arad, resimte faptul că echipa sa nu poate juca meciurile de acasă pe propriul stadion.  Din cauza problemelor legate de gazonul stadionului „Francisc Neuman” din Arad, UTA a jucat ultimele meciuri de pe teren propriu fie pe stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea, fie pe stadionul Municipal din Sibiu. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor