Clubul din SuperLiga care a reacționat cu privire la regula propusă de Răzvan Burleanu: „Pentru noi nu este o problemă”

Clubul din SuperLiga care a reacționat cu privire la regula propusă de Răzvan Burleanu: „Pentru noi nu este o problemă”

Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi, a declarat că este de acord cu regula pe care Răzvan Burleanu, președintele FRF, vrea să o implementeze din sezonul viitor. Conform noii reguli, cluburile din primele două eșaloane vor fi nevoite să aibă pe teren minimum 5 jucători crescuți la nivel național sau care sunt eligibili pentru naționalele României, pe toată durata meciului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor