Mircea Lucescu a certat un jucător: „I-am zis la pauză că a greșit” + Are și doi remarcați: „M-a convins Eissat”

Mircea Lucescu a certat un jucător: „I-am zis la pauză că a greșit” + Are și doi remarcați: „M-a convins Eissat”

România - Moldova 2-1. Mircea Lucescu, selecționerul „tricolorilor”, s-a declarat mulțumit după victoria din amicalul de pe Arena Națională. Cu toate acestea, Lucescu a criticat arbitrajul. L-a certat și pe Ionuț Radu, deși portarul a fost faultat la autogol. Consideră că trebuia să respingă peste bară. Apoi, Lucescu i-a lăudat pe debutanții Lisav Eissat și Kevin Ciubotaru. Mircea Lucescu: „Radu trebuia să respingă, i-am zis și la pauză. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor