Investitori americani în La Liga! Au devenit acționari la rivala Barcelonei

Investitori americani în La Liga! Au devenit acționari la rivala Barcelonei

Noi investitori își fac apariția în La Liga, acolo unde acționarii americani ai clubului Burnley au cumpărat pachetul majoritar de acțiuni al rivalei Barcelonei, Espanyol. Acum câteva luni apăruseră zvonuri conform cărora grupul este interesat să investească în Spania, dar iată că acestea s-au adeverit. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor