FOTO Astra putea primi un penalty cu Steaua la startul reprizei secunde

Astra putea primi o lovitură de pedeapsă în minutul 52, la 0-0, la o intervenție a lui Gabi Tamaș asupra lui Daniel Niculae. Fundașul Stelei a pus un picior în fața fotbalistului intrat pe teren în minutul 46, însă arbitrul Radu Petrescu n-a dat penalty în favoarea campioanei României. Centralul a fluierat, însă a dat lovitură liberă pentru Steaua și i-a acordat cartonașul galben lui Niculae pentru simulare.


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor