Fotbalistul de la Mondial a atacat public federația: „Nu e vina noastră! Își pun oamenii unde vor ei”

Fotbalistul de la Mondial a atacat public federația: „Nu e vina noastră! Își pun oamenii unde vor ei”

Fundașul tunisian Ali Abdi (32 de ani), de la Nice, a acuzat federația de fotbal a țării pentru eșecul echipei la Campionatul Mondial, de unde a fost deja eliminată după înfrângerile cu 1-5 în fața Suediei și 0-4 contra Japoniei în Grupa F. Prima înfrângere s-a dovedit fatală pentru selecționerul Sabri Lamouchi, care a fost demis după meci. Ulterior, a fost instalat Herve Renard, însă asta nu a produs nicio schimbare notabilă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor