Exonerat de vină în cazul de dopaj, un medaliat olimpic cu argint așteaptă scuze din partea Agenției Anti-Doping din țara sa

Exonerat de vină în cazul de dopaj, un medaliat olimpic cu argint așteaptă scuze din partea Agenției Anti-Doping din țara sa

Mathias Fluckiger (36 de ani), vicecampion olimpic la Tokyo în proba de cross-country, și-a văzut cazul de dopaj cu Zeranol, un agent anabolizant, definitiv închis după mai bine de doi ani. Agenția Anti-Doping elvețiană trebuie să îi plătească 53.500 de dolari compensație. „18 august 2022 este cea mai rea zi din viața mea. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor