Două vedete din Liga Florilor își iau cetățenia și vor juca la EURO pentru România

Două vedete din Liga Florilor își iau cetățenia și vor juca la EURO pentru România

Bielorusa Maria Kanaval de la Dunărea Brăila și ucraineanca Iaroslava Burlachenko de la Gloria Buzău vor juca pentru naționala de handbal a României. Moda jucătorilor naturalizați tinde să prindă și în România. Maria Kanaval și Iaroslava Burlachenko și-au depus actele pentru obținerea cetățeniei române și vor putea juca pentru România la Campionatul European care va începe în 28 noiembrie. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor