Două medalii pentru România la Campionatele Europene de Juniori și Cadeți de la Tallin

Două medalii pentru România la Campionatele Europene de Juniori și Cadeți de la Tallin

Lotul României de scrimă a cucerit marți două medalii la Campionatele Europene de Juniori și Cadeți de la Tallin. La competiția din Estonia, Amalia Covaliu a devenit vicecampioană europeană la sabie, iar Anastastia Fusea a terminat pe locul 3. În primele 15 locuri, România a mai avut două sportive: Rosemarie Benciu (6) și Alexandra Mitruș (14). În finala la sabie, Amalia Covaliu, fiica lui Mihai Covaliu, șeful Comitetului Olimpic Sportiv Român. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor