Dumitru "Țețe" Moraru este invitatul din această săptămână al emisiunii „Prietenii lui Ovidiu”: „Ăsta nu mai e stadion, e o epavă!”

Dumitru "Țețe" Moraru este invitatul din această săptămână al emisiunii „Prietenii lui Ovidiu”: „Ăsta nu mai e stadion, e o epavă!”

Țețe Moraru, povești de la Steaua, Sportul și Dinamo, dar și alte amintiri de colecție. Cu 393 de meciuri în Liga 1, competiție în care a debutat în august 1974, într-un Dinamo – Steaua 2-0, Țețe povește cum era viața fotbaliștilor în comunism. Emisiunea „Prietenii lui Ovidiu” este difuzată în fiecare săptămână, de la ora 20:00. Poate fi urmărită pe pe site-ul www.GSP. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor