„Deșteaptă-te, române!” a răsunat pentru a doua oară la Paris » Imagini de colecție surprinse de fotoreporterul GSP

„Deșteaptă-te, române!” a răsunat pentru a doua oară la Paris » Imagini de colecție surprinse de fotoreporterul GSP

Andrei Cornea și Marian Enache au câștigat medalia olimpică de aur la dublu vâsle masculin, prima românească din istoria probei. Fotoreporterul GSP Raed Krishan a surprins imagini superbe la festivitatea de premiere. Sportivii tricolori se simt bine în apele franceze. După David Popovici, dublu medaliat în La Defense Arena, a venit rândul canotorilor să scrie istorie, pe Vaires-sur-Marn. GALERIE FOTO. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor