David Popovici, elogiat de Nadia Comăneci: „Un înotător fabulos, sunt foarte mândră de el”

David Popovici, elogiat de Nadia Comăneci: „Un înotător fabulos, sunt foarte mândră de el”

Nadia Comăneci l-a elogiat pe David Popovici, după ce „Racheta” României a obținut medalia de bronz în proba de 100 de metri liber, la înot, la Jocurile Olimpice de la Paris. Anterior, David obținuse aurul la 200 de metri liber. Zeița de la Montreal a recunoscut că a trecut pentru David prin niște emoții mai mare decât în situația în care ar fi fost chiar ea în concurs. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor