ISTORIE LA PARIS: Canotajul și-a făcut treaba la JO: două medalii într-o zi » Andrei Cornea și Marian Enache, AUR la dublu vâsle » Simona Radiș și Ancuța Bodnar au luat argintul

ISTORIE LA PARIS: Canotajul și-a făcut treaba la JO: două medalii într-o zi » Andrei Cornea și Marian Enache, AUR la dublu vâsle » Simona Radiș și Ancuța Bodnar au luat argintul

România a câștigat, joi, două medalii pe apele de la Vaires-sur-Marn, într-o zi de maximă importanță pentru canotajul românesc. Irezistibilii Andrei Cornea și Marian Enache au câștigat medalia de aur la dublu vâsle masculin, în timp ce Ancuţa Bodnar și Simona Radiș au luat argintul la dublu vâsle feminin. Ajungem la patru medalii la Paris, după cele două obținute de David Popovici, aur la 200 metri liber și bronz la 100 metri liber. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor