Cum să ai grijă de dinții și gingiile tale și să le păstrezi sănătoase?

Cum să ai grijă de dinții și gingiile tale și să le păstrezi sănătoase?

Cel mai bun mod de a-ți proteja sănătatea orală este să adopți obiceiuri sănătoase, cum ar fi să te speli pe dinții de două ori pe zi și să mergi la dentist la fiecare 6 luni sau măcar o dată pe an. Persoanele cu un zâmbet sănătos sunt cele care înțeleg valoarea controalelor periodice la stomatolog. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor