Cum s-a încheiat derby-ul Dinamo - Steaua, pe „Arcul de Triumf”

Cum s-a încheiat derby-ul Dinamo - Steaua, pe „Arcul de Triumf”

Dinamo București a învins-o Steaua București cu scorul de 19-14, într-un derby spectaculos disputat în Cupa României la Rugby, disputat pe stadionul „Arcul de Triumf” și încheie prima fază a competiției pe primul loc al grupei. Deși au jucat de patru ori în inferioritate numerică, elevii antrenați de Carl Hogg (56 de ani) au dominat jocul de la un capăt la altul, impunându-se la doar 5 puncte diferență. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor