Clubul din România care a ajuns într-o situație dramatică: „Urmează desființarea?! Nu avem antrenor, iar de jucători nu se pune problema!”

Clubul din România care a ajuns într-o situație dramatică: „Urmează desființarea?! Nu avem antrenor, iar de jucători nu se pune problema!”

Suporterii celor de la Unirea Dej, echipă care a retrogradat în Liga a 3-a în sezonul trecut, condamnă conducerea pentru situația extrem de complicată în care se află clubul. Clubul Unirea Dej se află pe marginea prăpastiei. În sezonul 2022-2023, echipa a reușit un parcurs foarte bun în eșalonul secund, unde a intrat în play-off și a încheiat pe locul 6. Anul următor, dejenii au retrogradat în Liga a 3-a. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor