Eliminare neașteptată în turneul olimpic de tenis: campioanele din 2021 au ieșit în sferturi!

Eliminare neașteptată în turneul olimpic de tenis: campioanele din 2021 au ieșit în sferturi!

Barbora Krejcikova și Katerina Siniakova, perechea cehă care a cucerit aurul la Jocurile Olimpice din 2021, a fost eliminată în sferturile ediției din acest an, după 1-6, 5-7 contra rusoaicelor Mirra Andreeva și Diana Shnaider. Barbora Krejcikova și Katerina Siniakova sunt două dintre cele mai valoroase jucătoare de dublu. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor