Cei mai puternici cicliști din Europa sunt așteptați la primul Campionat European de Mountain Bike din România

Cei mai puternici cicliști din Europa sunt așteptați la primul Campionat European de Mountain Bike din România

Rideri din peste 17 țări din Europa au confirmat deja prezența la competiția din 8-12 mai de la Cheile Grădiștei # Campioni mondiali precum Pauline Ferrand-Prévot, Puck Pieterse, Victor Koretzky, vor concura la Cheile Grădiștei, alături de cicliști români consacrați, precum Vlad Dascălu și Ede Molnar. Între 8 și 12 mai vom avea primele Campionate Europene organizate în România. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor