Ana Bărbosu, mesaj puternic: „Vrem să concurăm cu gimnastele de afară, dar cu condițiile din alte timpuri”

Ana Bărbosu, mesaj puternic: „Vrem să concurăm cu gimnastele de afară, dar cu condițiile din alte timpuri”

La aproape trei luni de la finala de la sol din cadrul Jocurilor Olimpice de la Paris, Ana Bărbosu și-a reamintit de acel moment, a explicat de ce ziua de 5 august e una specială și a vorbit despre condițiile precare din gimnastica românească. Când era mică, Ana Bărbosu și-a setat ca obiectiv să ajungă la o ediție a Jocurilor Olimpice. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor