„Pele mi-a tras o flegmă-n față” » Liță Dumitru, dialog genial cu Ovidiu Ioanițoaia: „Nu puteam spune carne, ziceam «căliță». Așa că mama mi-a spus Liță”

„Pele mi-a tras o flegmă-n față” » Liță Dumitru, dialog genial cu Ovidiu Ioanițoaia: „Nu puteam spune carne, ziceam «căliță». Așa că mama mi-a spus Liță”

Ion „Liță” Dumitru, fostul mare internațional și decar al Stelei, a fost invitat la „Prietenii lui Ovidiu”, emisiune moderată de Ovidiu Ioanițoaia. De două ori cel mai bun fotbalist din România, Liță vorbește despre greutățile prin care a trecut, despre marile greșeli ale carierei și problemele avute până la plecarea în Statele Unite ale Americii și revenirea în România. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor