Președintele AUR, George Simion susține că luni, în seara votului din Parlament, pentru guvernul Veștea, a fost sunat de un consilier prezidenția la ora 21:15 care i-ar fi zis „E un lucru bun ca voi să votați”. Declarația a fost făcută într-o emisiunea Marius Tucă Show de la Gandul.ro.Administrația Prezidențială a negat, într-un comunicat transmis […] © G4Media.ro.
George Simion susține că un consilier prezidențial l-a sunat în seara votului din Parlament pentru guvernul Veștea / A sunat la 9:15 și a zis „ E un lucru bun ca voi să votați”/ Președintele României nu are cunoștință despre convorbirea la care face referire domnul Simion, a transmis Administrația Prezidențială
- de G4Media.ro
- 2026/06/24 18:48
Alte știri din G4Media.ro
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
